Operacja mająca na celu wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2024-2028 Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem”. 
Efektem wdrażania LSR jest rozwój społeczno-gospodarczy obszaru działania LGD „Kurpsie Razem”.

Operacja finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 w ramach interwencji 1.13.1 Leader/RLKS.

Instytucja Zarządzająca Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Informacje na stronie opracowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem”. 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

Aktualności

2025-03-24
Budowanie marki lokalnej
W dniach 14-15 marca 2025 r. odbyły się warsztaty z budowania marki lokalnej, zorganizowane przy współpracy Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Kurpsie Razem" z Panią Olgą Gałek - specjalistką od budowania marki lokalnej. 

Pierwszy dzień warsztatów, który był współfinansowany ze środków MOWES skierowany był do instytucji samorządowych, ośrodków kultury oraz bibliotek działających na obszarze LGD "Kurpsie Razem". Uczestnicy zapoznali się z podstawowymi zasadami tworzenia marki lokalnej, kryteriami jej wprowadzania oraz korzyściami, jakie wynikają z jej funkcjonowania. Omówiono także obowiązki, jakie spoczywają na użytkownikach znaku marki oraz jakie spodziewane zmiany mogą pojawić się po wprowadzeniu marki w życie. 

Drugi dzień warsztatów był dedykowany mieszkańcom z terenu działania LGD "Kurpsie Razem", którzy mogli poznać, jak ważne jest sieciowanie pod marką lokalną oraz jak budować współpracę i relacje w ramach wspólnego działania na rzecz rozwoju regionu. 

Spotkania otworzyła Pani Magdalena Anna Walijewska, Prezes LGD "Kurpsie Razem", która przywitała wszystkich uczestników, a następnie przekazała głos    Pani Oldze Gałek. Pani prelegentka przypomniała uczestnikom, czym jest marka lokalna oraz jak skutecznie angażować społeczność w rozwój lokalnej przedsiębiorczości i turystyki. Została także zaprezentowana analiza ankiety dotyczącej potencjału regionu, która miała na celu identyfikację mocnych stron, które mogą stanowić podstawę do budowania silnej marki. 

W trakcje warsztatów uczestnicy szczegółowo zapoznali się z kluczowymi etapami procesu budowania marki lokalnej, w tym z celami, motywacjami i wyróżnikami regionu, które mogą stanowić jego przewagę konkurencyjną. Zostały omówione także kwestie związane z tożsamością marki, w tym z wyborem jej nazwy, komunikatem oraz wartościami, które mają być reprezentowane przez produkty wyróżnione tym znakiem. 

Dyskusje, które miały miejsce podczas warsztatów udowodniły, że chęć do funkcjonowania pod marką lokalną stanowi istotny bodziec do działania, który może zjednoczyć lokalną społeczność. Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze regionu pogranicza mazowiecko-mazurskiego to niezaprzeczalne atuty, które powinny być wykorzystywane w sposób przemyślany i strategiczny, aby przyciągnąć turystów. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za aktywne zaangażowanie, cenne pomysły oraz chęć do działania na rzecz dobra wspólnego. Wasza obecność i zaangażowanie pokazują, jak ważne jest wspólne dążenie do budowania silnej tożsamości lokalnej. 

Dziękujemy za Wasze wsparcie i liczymy na dalszą owocną współpracę! 


FOTORELACJA ----> LINK

                  


copyright © 2018
projekt strony IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl