Operacja mająca na celu wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2024-2028 Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem”. 
Efektem wdrażania LSR jest rozwój społeczno-gospodarczy obszaru działania LGD „Kurpsie Razem”.

Operacja finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 w ramach interwencji 1.13.1 Leader/RLKS.

Instytucja Zarządzająca Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Informacje na stronie opracowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem”. 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

Aktualności

2024-10-31
Warsztaty z budowania marki lokalnej obszaru działania LGD "Kurpsie Razem"
W dniach 24-25 października 2024 r. w sali bankietowej "Arkadia" w Kordowie odbyły się warsztaty dotyczące budowania marki lokalnej obszaru działania LGD "Kurpsie Razem". 

Celem warsztatów było:

  • poznanie tła budowania regionalnego partnerstwa na rzecz promocji regionu kurpiowszczyzny, 
  • zapoznanie się z definicją marki lokalnej jako narzędzia rozwoju i wzmocnienie kompetencji miejsca oraz wspierających procesów mieszkańców, ich pasji i promocji dziedzictwa kulturowego,
  • dostarczania wiedzy i dobrych praktyk z zakresu marketingu produktów lokalnych, aktywizacji mieszkańców do współpracy oraz działań organizacji pozarządowych,
  • poznanie przykładów funkcjonowania podmiotów, które na swoje produkty, usługi i inicjatywy otrzymała Znak Promocyjny Zagórzańskie Dziedziny, Dolina Karpie itp. 

Ponad 20-osobowa grupa mieszkańców z obszaru LGD "Kurpsie Razem" dowiedziała się jak stworzyć sprawnie funkcjonującą markę lokalną oraz jak można współpracować dla promocji regionu Kurpi Zielonych. 

Pierwszego dnia warsztatów po przywitaniu uczestników przez Prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Kurpsie Razem" Magdalenę Annę Walijewską, została przestawiona prezentacja na temat budowania marki lokalnej, przeprowadzona przez specjalistkę w tej dziedzinie Panią Olgę Gałek. 

Prelegentka omówiła jakich narzędzi należy użyć w celu owocnej promocji regionu na przykładzie Zagórzańskich Dziedzin, Doliny Karpia oraz Styryjskiej Drogi Jabłkowej. Następnie zaprezentowała jak stworzyć parasolową markę lokalną skupiającą się regionalnych twórców, usługodawców oraz regionalne instytucje i podmioty ekonomii społecznej. 

W kolejnym punkcie odbyła się praca warsztatowa z podziałem na grupy, podczas której każda z grup miała omówić atuty obszaru Kurpi Zielonych. Dużym zaskoczeniem była rozległa wiedza uczestników o miejscu u tradycji regionu. Są to walory, które z pewnością należy wykorzystać w późniejszym etapie procesu budowania marki lokalnej. Po przerwie obiadowej kontynuowaliśmy prace warsztatowe w grupach, tym razem przedmiotem dyskusji były wizytówki miejsca. Omówione zostały wyróżniki miejsca, istniejące produkty oraz usługi lokalne. Różnorodność powyższych składowych uświadomiła wszystkim biorącym udział, jak bardzo wyjątkowy jest to region. Daje to wiele możliwości przy jego promocji. Na koniec pierwszego dnia uczestnicy zostali poproszeni o wykonanie pracy domowej jaką było przywiezienie na kolejne spotkanie publikacji, książek oraz rękodzieła ludowego.

Drugiego dnia warsztatów przypomniane zostało zagadnienie czym jest marka lokalna, jak ją stworzyć i upowszechnić, jak ją promować aby korzystali na niej lokalni producenci i usługodawcy oraz turyści. 

W toczącej się dyskusji zostały zaprezentowane produkty lokalne oraz przyniesione publikacje. Została poruszona kwestia promocji i pielęgnowania wartości kultury. Uczestnicy spotkania aktywnie udzielali się w dyskusji co można i co powinno być zrobione aby odnieść sukces. Po skończonych zajęciach odbyła się przerwa obiadowa, z której wróciliśmy pokrzepieni i kontynuowaliśmy dyskusję. Marka lokalna inicjując działania w grupie, włączając mieszkańców w promocję produktów lokalnych stwarza wiele okazji do współpracy. Jest to narzędzie do angażowania społeczności lokalnej w przedsiębiorczość. Po wykładzie merytorycznym nastąpiło omówienie korzyści z takiej kooperacji. 

Mamy nadzieję, że niesieni na skrzydłach entuzjazmu wspólnie zaczniemy pracę nad budowaniem kurpiowskiej marki lokalnej oraz, że wiedza, którą zdobyliśmy pomoże nam w realizacji tego ważnego zadania. 

Dziękujemy wszystkim za obecność oraz zaangażowanie. 

Zachęcamy do obejrzenia relacji. ---> FOTORELACJA




Działanie finansowane w ramach umowy nr 00020.UM07.65720.00027.2024 o przyznaniu pomocy w ramach interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) - komponent Zarządzanie LSR



copyright © 2018
projekt strony IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl